Oznaczenie nasiąkliwości

Wersja do druku Poleć znajomemu
oznaczenie nasiąkliwości, oznaczenie chłonności wody materiałów budowlanych

Oznaczenie nasiąkliwości zgodnie z normą PN-B-06714/18:1977 dotyczy materiałów izolacyjnych i polega na określeniu ich zdolności do wchłaniania wody.

Podstawowe cechy

Producent: Laboratorium Geotechniczne
Jednostka: próbka
Rodzaj: badania kruszyw, badania gruntów
Zastosowanie: badanie betonu

Sytuacje stosowania

 • Oznaczenie nasiąkliwości zgodnie z PN-B-06714/18:1977
 • Produkcja materiałów izolacyjnych
 • Oznaczenie nasiąkliwości kruszyw
 • Oznaczenie nasiąkliwości materiałów budowlanych
 • Wybór materiałów izolacyjnych
 • Ocena stanu istniejących konstrukcji
 • Badania betonu w zakresie nasiąkliwości
Kod QR produktu

Oznaczenie nasiąkliwości zgodnie z normą PN-B-06714/18:1977 dotyczy materiałów izolacyjnych i polega na określeniu ich zdolności do wchłaniania wody.

Badanie nasiąkliwości jest ważne dla materiałów izolacyjnych, takich jak płyty izolacyjne, styropian, wełna mineralna, itp., ponieważ poziom nasiąkliwości ma wpływ na ich właściwości izolacyjne, a także może wpłynąć na trwałość i wytrzymałość konstrukcji.

Badanie nasiąkliwości zgodnie z normą PN-B-06714/18:1977 jest wykonywane w laboratoriach badawczych i w firmach produkujących materiały izolacyjne. W trakcie badania próbka materiału jest narażana na działanie wody, a następnie określa się masę nasiąkniętej próbki w stosunku do jej początkowej masy. Wynik wyrażany jest w procentach i informuje o zdolności materiału do wchłaniania wody.

Oznaczenie nasiąkliwości zgodnie z normą PN-B-06714/18:1977 jest wykonywane w sytuacjach, gdy potrzebne jest określenie zdolności materiału izolacyjnego do wchłaniania wody. Przykładowe sytuacje, w których może być wykonane badanie nasiąkliwości, to:

 1. Produkcja materiałów izolacyjnych - badanie nasiąkliwości pozwala na określenie jakości produkowanych materiałów izolacyjnych, a także na kontrolowanie procesów technologicznych.

 2. Wybór materiałów izolacyjnych - badanie nasiąkliwości pozwala na porównanie właściwości izolacyjnych różnych materiałów i wybór najlepszego materiału do danego zastosowania.

 3. Ocena stanu istniejących konstrukcji - badanie nasiąkliwości pozwala na ocenę stanu istniejących konstrukcji i określenie, czy izolacja działa poprawnie i czy nie wymaga naprawy lub wymiany.

 4. Badania naukowe - badanie nasiąkliwości może być wykonane w ramach badań naukowych, w celu zrozumienia mechanizmów wchłaniania wody przez różne materiały i opracowania nowych materiałów izolacyjnych.

 

Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim
telefon
e-mail *
Dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych z godnie z zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Zapytaj o cenę

próbka
1 próbka

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Marek Szczepaniak
tel.: 222019367
ms(at)structum.pl

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 1

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

Newsletter