Młotki Schmidta

Urządzenia do nieniszczącego badania wytrzymałości betonu na ściskanie - młotek schmidta. Wykonujemy pomiary sklerometryczne wytrzymałości betonu.

Młotek Schmidta to narzędzie pomiarowe, które służy do określania twardości betonu lub innych materiałów budowlanych. Jest to przyrząd ręczny, który wykorzystuje zasadę odbicia kulki stalowej o powierzchnię badanego materiału. Młotek Schmidta mierzy twardość przez ocenę sprężystości materiału, a nie jego wytrzymałości na rozciąganie, co oznacza, że wynik jest przybliżony.

Młotek Schmidta składa się z jednostki pomiarowej, której częścią jest metalowy młotek, który wypuszczany jest na sprężynie z ustalonym impulsem, tarczy zegarowej, której wskazówka wskazuje twardość materiału, a także układu referencyjnego, umożliwiającego kalibrację przyrządu.

Do pomiaru twardości betonu przy użyciu młotka Schmidta konieczne jest uderzenie młotka w ustalonym punkcie powierzchni badanego elementu budowlanego. Pomiar powinien być powtórzony kilkakrotnie na różnych punktach powierzchni badanego elementu, a wyniki średnie powinny być interpretowane w celu określenia twardości betonu.

Z wykorzystaniem urządzenia pomiarowego typu młotek schmidta wykonujemy usługi pomiarowe badania wytrzymałości betonu na ściskanie.

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
Cyfrowy tester betonu Młotek Schmidta DIGI Schmidt 2 NCyfrowy tester betonu Młotek Schmidta DIGI Schmidt 2 NProceqszt.
Wahadłowy młotek Schmidta Schmidt OS - 120 PTWahadłowy młotek Schmidta Schmidt OS - 120 PTProceqszt.Zapytaj o cenę
Młotek Schmidta typ NMłotek Schmidta typ NProceqszt.Zapytaj o cenę
Cyfrowy tester betonu Silver Schmidt ST typ NCyfrowy tester betonu Silver Schmidt ST typ NProceqszt.Zapytaj o cenę
Młotek Schmidta typ NRProceqszt.
Cyfrowy tester betonu Młotek Schmidta Silver Schmidt PC typ NCyfrowy tester betonu Młotek Schmidta Silver Schmidt PC typ NProceqszt.Zapytaj o cenę
Rock Schmidt RS8000 - geologiczny młotek SchmidtaRock Schmidt RS8000 - geologiczny młotek SchmidtaProceqszt.Zapytaj o cenę
Kowadło kontrolne młotka Silver SchmidtProceqszt.Zapytaj o cenę
Wahadłowy młotek Schmidta Schmidt OS - 120 PMWahadłowy młotek Schmidta Schmidt OS - 120 PMProceqszt.Zapytaj o cenę
Oryginal Schmidt LIVE typ NOryginal Schmidt LIVE typ NProceqszt.Zapytaj o cenę
 1  2  Następne » 
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

Newsletter