Pundit PL-200PE

Wersja do druku Poleć znajomemu
ultradźwiękowe badania betonu

Urządzenie do ultradźwiękowego badania elementów betonowych metodą Pulse Echo.

Podstawowe cechy

Producent: Proceq
Symbol: P-PL-200PE
Jednostka: szt.

Sytuacje stosowania

Ultradźwiękowe urządzenie Pundit PL-200PE pozwala na jednostronne oznaczenie grubości badanego elementu, wykrycie oraz lokalizację pustek, rur oraz pęknięć równoległych do badanej powierzchni.

Kod QR produktu

Urządzenie do ultradźwiękowego badania elementów betonowych metodą Pulse Echo.

Pozwala na jednostronne oznaczenie grubości badanego elementu, wykrycie oraz lokalizację pustek, rur oraz pęknięć równoległych do badanej powierzchni. Przyciski spustowe umieszczone bezpośrednio
na sondzie pomiarowej pozwalają na precyzyjne umiejscowienie na badanym obiekcie, a zaawansowana technologia śledzenia echa pozwala na zidentyfikowanie głównego odbicia. Funkcja B-scan pozwala na badanie przekroju elementu dzięki możliwości wykonania serii pomiarów A-scan prostopadle do płaszczyzy badanego elementu, co jeszcze bardziej ułatwia poszukiwanie ukrytych obiektów oraz wszelkiego rodzaju defektów.
Urządznie pozwala na pomiar czasu przejścia fali ultradźwiękowej w zakresie 0,1 μs do 7930 μs, obliczanie jej prędkości, grubości badanego elementu, a w trybie pracy Pulse Velocity i dzięki możliwości zastosowania opcjonalnych przetworników, dodatkowo umożliwia obliczenie odległości między przetwornikami oraz badanie głębokości szczeliny (prostopadłej do badanej powierzchni).

Możliwość podpięcia do PC pozwala na śledzienie przebiegu badania dodatkowo na ekranie komputera, a oprogramowanie PL-Link umożliwia obróbkę danych oraz sporządzanie raportów.

Dane techniczne:

 • zakres pomiarowy: 0,1 - 7930 μs;
 • rozdzielczość: 0,1 μs (<793 μs), 1 μs (>793 μs);
 • wyświetlacz: 7" ekran dotykowy 800 x 480 pixeli;
 • napięcie impulsowe: UPV 100 - 450 Vpp;
 • UPE 100 - 400 Vpp;
 • zakres pasma: 20 - 500 kHz;
 • wzmocnienie odbiornika: 1x - 10 000x (0 - 80 dB);
 • pamięć wewnętrzna: 8 GB pamięci Flash (ok. 100 000 A-scan);
 • zasilanie: akumulator LiPo, 3.6 V, 14.0 Ah;
 • czas pracy: >8h (w standardowym trybie pracy);
 • temperatura pracy: 0°C - 30°C (podczas ładowania)
 • 10°C - 50°C (bez ładowania);
 • klasyfikacja IP: IP54;

W komplecie: rejestrator, przetwornik Pulse Echo 50 kHz, kabel połączeniowy, ładowarka, kabel USB, płyta DVD z oprogramowaniem PL-Link, szelki ułatwiające pracę w terenie, walizka transportowa.

Urządzenie można doposażyć w dodatkowe przetworniki o częstotliwościach od 24 - 500 kHz, przetworniki fali S oraz przetworniki wykładnicze.

Gwarancja

 • Podzespoły elektroniczne - 24 miesiące
 • Podzespoły mechaniczne i elektromechaniczne - 12 miesięcy
 • Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w Polsce

Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim
telefon
e-mail *
Dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych z godnie z zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Zapytaj o cenę

szt.
1 szt.

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Marek Szczepaniak
tel.: 222019367
ms(at)structum.pl

Inni kupowali

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

Newsletter