Młotek Schmidta typ N

Wersja do druku Poleć znajomemu
klasyczny młotek Schmidta typ N

Mechaniczny młotek Shmidta typ N, inaczej sklerometr Schmidta to budowlane urządzenie pomiarowe do badania wytrzymałości betonu na ściskanie. Klasyczny Młotek Schmidta typ N. Prosta budowa urządzenia (nie wymaga baterii) gwarantuje ciąglą gotowość do pracy!

Podstawowe cechy

Producent: Proceq
Symbol: MLO-N
Jednostka: szt.
Cena hurtowa ponad: 2 szt.
Oznaczenie: sklerometr
Specjalizacja: urządzenie do badania twardości betonu, młotek Schmidta do betonu

Termin dostawy: 3 - 5 dni
Rodzaj: młotek schmidta
Zastosowanie: pomiar wytrzymałości betonu
Kod QR produktu

Tagi:

Zgodność z normami: EN 12504-2, ASTM C 805, JGJ/T 23-2001, EN 13791.

MŁOTEK SCHMIDTA TYP N to klasyczne mechaniczene urządzenie do badania betonu w zakresie wytrzymałości na ściskanie.

  • Zakres pomiarowy 10 – 70 N/mm2
  • Rejestr liczby odbicia R bezpośrednio na skali urządzenia
  • Wytrzymałość betonu odczytywana z wykresu umieszczonego na młotku
  • Określanie wytrzymałości betonu, jego jednorodności oraz wyznaczanie obszarów o złej jakości
  • Stosowany również do badania skał

Dostepne są dwa warianty Młotka Schmidta do badania betonu:

  • Typ N - standardowa energia uderzenia 2.207 Nm, do badania elementów o grubości powyżej 100 mm
  • Typ L - zredukowana energia uderzenia 0.735 Nm, do badania elementów cienkościennych o grubości poniżej 100 mm, elementów drobnych lub wrażliwych na uderzenie

W/w młotki Schmidta dostępne są również w wersji NR/LR, gdzie zmierzone wartości liczby odbicia R są rejestrowane w postaci wykresu słupkowego na taśmie papierowej.

Gwarancja: 1 rok

 

Dokładność pojedynczego odczytu zależy od mierzonej wartości. Zależność błędu pomiaru od mierzonej wartości określa poniższa tabela:

mierzona wartość
MPa

delta pomiaru
MPa

10 4,5
20 6,0
30 6,5
40 7,0
50 7,5
60 7,75
70 8,0

Im wyższa mierzona wartość, tym mniejszy jest błąd odczytu. W celu podniesienia dokładności pomiaru wykonuje się serie pomiarowe eliminując wartości skrajne. Dla niskich wartości metoda obarczona jest większym błędem.

Młotek Schmidta jest urządzeniem stosowanym do pomiarów wytrzymałości betonu. Jest to popularne narzędzie wykorzystywane w budownictwie i inżynierii. Młotek ten pozwala na określenie twardości betonu (wytrzymałości na ściskanie) poprzez pomiar odbicia trzpienia młotka od powierzchni badanego materiału.

Podczas pomiaru, trzpień młotka Schmidta zostaje opuszczony na powierzchnię betonu, a następnie odbija się od niej. W zależności od twardości betonu, młotek dokonuje odczytu wartości odbicia, tzw. liczba R. Im twardszy beton, tym większe jest odbicie trzpienia młotka.

Po wykonaniu pomiaru, odczytuje się wynik z wbudowanego w młotek wskaźnika. Wartość odbicia młotka jest przeliczana na skalę twardości betonu, zwaną jednostkami młotka Schmidta (HS albo R). Wyższa wartość HS/R oznacza twardszy beton.

Młotek Schmidta jest przydatnym narzędziem do szybkiego określenia wytrzymałości betonu na budowie lub w laboratorium. Jest stosowany przy ocenie jakości betonu, sprawdzaniu zgodności z normami i przy monitorowaniu procesów budowlanych.

Należy pamiętać, że młotek Schmidta daje orientacyjne wyniki i nie zastępuje bardziej precyzyjnych badań laboratoryjnych, takich jak badanie wytrzymałości próbek betonu na prasie. Jednakże, ze względu na swoją prostotę i wygodę użytkowania, młotek Schmidta jest szeroko stosowany w praktyce inżynierskiej.

Naniesiona na obudowę młotka Schmidta tabela przeliczeniowa, pozwala na odczytanie wytrzymałości betonu dla każdego pomiaru.

Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim
telefon
e-mail *
Dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych z godnie z zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Zapytaj o cenę

szt.
1 szt.

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Marek Szczepaniak
tel.: 222019367
ms(at)structum.pl

Zobacz więcej produktów z kategorii: Młotki Schmidta, Budowlane urządzenia pomiarowe

Inni kupowali

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 1

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

Newsletter