Badanie wytrzymałości betonu jako element oceny stanu technicznego elementów betonowych i konstrukcji żelbetowych

Wersja do druku Poleć znajomemu

Ocena stanu technicznego urządzeń hydrotechnicznych i inżynieryjnych obejmuje m.in. nieniszczące badania wytrzymałości betonu na ściskanie. Bezpośredni pomiar wytrzymałości betonu określony w jednostkach MPa pozwala ocenić dopuszczalność dalszej eksploatacji urządzeń i konstrukcji betonowych.

Wykonujemy nieniszczące badania wytrzymałości betonu metodą sklerometryczną. Badania wykonane są za pomocą urządzenia typu Młotek Schmidta z ważnym certyfikatem, zgodnie z normą PN-B-06262:1974. Po każdych pomiarach wystawiamy protokół pomiarowy wraz z komentarzem.

Młotki Schmidta

Urządzenia do nieniszczącego badania wytrzymałości betonu na ściskanie - młotek schmidta. Wykonujemy pomiary sklerometryczne wytrzymałości betonu.

Młotek Schmidta to narzędzie pomiarowe, które służy do określania twardości betonu lub innych materiałów budowlanych. Jest to przyrząd ręczny, który wykorzystuje zasadę odbicia kulki stalowej o powierzchnię badanego materiału. Młotek Schmidta mierzy twardość przez ocenę sprężystości materiału, a nie jego wytrzymałości na rozciąganie, co oznacza, że wynik jest przybliżony.

Młotek Schmidta składa się z jednostki pomiarowej, której częścią jest metalowy młotek, który wypuszczany jest na sprężynie z ustalonym impulsem, tarczy zegarowej, której wskazówka wskazuje twardość materiału, a także układu referencyjnego, umożliwiającego kalibrację przyrządu.

Do pomiaru twardości betonu przy użyciu młotka Schmidta konieczne jest uderzenie młotka w ustalonym punkcie powierzchni badanego elementu budowlanego. Pomiar powinien być powtórzony kilkakrotnie na różnych punktach powierzchni badanego elementu, a wyniki średnie powinny być interpretowane w celu określenia twardości betonu.

Z wykorzystaniem urządzenia pomiarowego typu młotek schmidta wykonujemy usługi pomiarowe badania wytrzymałości betonu na ściskanie.

 1  2  Następne » 
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

Newsletter